3 sposoby na tanie wakacje

3 sposoby na tanie wakacje


Jesteśmy w samym środku okresu urlopowego. Mimo, że wakacje należą się każdemu – bo w końcu odpoczywać też człowiek musi – to jednak nie każdego stać na luksus wykupu wycieczki zagranicznej. Wielu Polaków stać już na wczasy zagraniczne przynajmniej raz w roku, jednak tych z nas których nie stać na luksus wyjazdu wciąż jest dość sporo. Właśnie dla tych którzy wciąż mają urlop przed sobą i stosunkowo niewiele środków które można na niego wykorzystać jest ten wpis.

Propozycja 1: Powtórka wycieczki szkolnej

Chyba wszyscy z nas doskonale pamiętają czasy szkoły podstawowej i jednodniowe wycieczki na które wyjeżdżało się raz w roku. W odróżnieniu od zielonych szkół takie wycieczki były tanie i jeździła na nie cała klasa. Z pewnością i Wy mieliście okazję odwiedzić na jeden dzień (jeden nocleg) czy to stolicę, czy to Kraków lub Wrocław. Naszą pierwszą propozycją wakacyjną jest wyjazd właśnie na taką wycieczkę wspominkową.

Zabookuj hostel w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu bądź innym jeszcze miejscu do którego odbyłeś wycieczkę za czasów szkolnych i korzystając z czasu spędzonego poza domem postaraj się odtworzyć swoją szkolną trasę. Z pewnością w czasie takiej wycieczki odwiedzaliście najbardziej znane miejsca turystyczne. Koszt takiej wycieczki nieduży – radość z przypominania sobie starych dobrych czasów bezcenna.

Propozycja 2: Czy znasz atrakcje swojej miejscowości?

Jeszcze tańsza propozycja. Wielu ludzi zna atrakcje turystyczne czy w przypadku mniejszych miejscowości ciekawe miejsca – jednak tak naprawdę niewielu z nich regularnie je odwiedza! Wystarczy zapytać mieszkańca Krakowa jak często chodzi na Wawel… Może się okazać że ostatni raz był tam ładnych parę lat temu z wycieczką szkolną.

Brak funduszy na dalsze wyjazdy nie jest problemem przy blisko położonych atrakcjach naszej miejscowości. Nie ponosimy kosztów noclegu czy wyżywienia (a przynajmniej nie większych niż standardowo) jedyne co musimy opłacić to bilety wstępu oraz dojazd.

Jeżeli jednak w Twojej miejscowości lub raczej wsi nie ma żadnych atrakcji – zrób sobie pieszą wędrówkę w okół jej granic. Możesz zdziwić się jak urokliwe miejsca znajdują się zaledwie rzut kamieniem od Twojego domu.

Propozycja 3: Nasz własny ogród

W idei urlopu chodzi przede wszystkim o to aby… odpocząć. I wylegiwanie się w swoim własnym ogrodzie (lub działce jeżeli taką posiadasz) może być bardziej relaksujące niż wczasy na zatłoczonej plaży. Zorganizuj sobie paczkę znajomych na wieczorne imprezy, gorące południa przeleż na leżaku, zaś we wczesne poranki zaplanuj sobie prace ogrodowe. W ten sposób odpoczniesz, nie będziesz miał wyrzutów sumienia że leżysz do góry brzuchem i jeszcze zabawisz się ze znajomymi.

Oto 3 nasze propozycje na urlop bez dużych wydatków. A jaki jest Wasz idealny urlop? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny