4 sposoby na regenerację włosów po zimie

4 sposoby na regenerację włosów po zimie


Zima to ciężki czas nie tylko dla naszej skóry, ale także i włosów. Na wiosnę warto więc pomyśleć o ich regeneracji. Poznaj 4 sprawdzone i skuteczne sposoby na przywrócenie im dobrej kondycji.

Po okresie zimowym włosy często stają się suche, matowe i łamliwe. Wiosną jest więc dobry czas na ich odżywienie. Oto 4 skuteczne sposoby na regenerację włosów po zimie.

1. Maska regeneracyjna raz w tygodniu

Jeżeli chcemy szybko przywrócić naszym włosom dawny blask przynajmniej raz w tygodniu musimy pamiętać o nałożeniu maski regeneracyjnej. Najlepiej wybrać tą, która silnie je nawilży oraz posiada w swoim składzie wiele składników odżywczych jak olejki czy proteiny mleczne. Ponadto warto również zwrócić uwagę na to, aby w swoim składzie nie zawierała silikonów. To może bowiem zbyt obciążyć nasze włosy, a wtedy staną się przyklapnięte i wizualnie stracą na objętości. Aby uzyskać możliwie jak najlepsze efekty maskę należy trzymać na włosach minimum 30 minut pod przykryciem np. z ręcznika lub specjalnego czepka. Dzięki temu składniki odżywcze maski lepiej wnikają bowiem w głąb włosa.

2. Regularne olejowanie włosów

Przy regeneracji włosów ważne jest również ich regularne olejowanie. Najlepiej więc przed każdym myciem na całą ich długość wetrzeć dobrej jakości olej. W zależności od rodzaju włosów może być to np. olej z awokado, kokosowy, lniany czy oliwa z oliwek. Możliwości tutaj mamy na prawdę wiele. Ważne jest jednak zawsze aby był on tłoczony na zimno, wtedy posiada bowiem najwięcej wartościowych składników. W sklepach obecnie można też kupić mieszanki różnych olejów, które również dobrze się sprawdzają. Jeżeli chodzi natomiast o proporcje to najlepiej nie przesadzać z jego ilością. Na średniej długości włosy w zupełności wystarcza łyżka stołowa oleju. Należy również pamiętać, żeby nie nakładać do od razu od nasady włosów, a tylko na ich długości. Ponadto tak nałożony olej najlepiej trzymać jest możliwie jak najdłużej. Najłatwiej natomiast zmyć go wstępnie przy pomocy odżywki do włosów, a później używając do tego celu już normalnego szamponu.

3. Łagodny szampon

Przy regeneracji włosów ważną rolę odgrywa również odpowiednio dobrany szampon. Jest to niezwykle istotna kwestia, którą często jednak bagatelizujemy. Wynika to z faktu, że tak naprawdę najczęściej wcale nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak negatywny wpływ może mieć on na nasze włosy. Jeżeli zawiera bowiem dużo detergentów i różnego rodzaju mocnych środków chemicznych to może powodować, że będą one jeszcze bardziej suche. Wybierając zatem szampon warto sięgnąć po ten, który ma możliwie jak najłagodniejszy skład. Dzięki temu nie będziemy powodować dodatkowego przesuszania naszych włosów.

4. Unikanie suszarki

Podczas trwania okresu regeneracji naszych włosów ważną sprawą jest również rezygnacja z suszenia ich suszarką oraz używania lokówki czy też prostownicy. Jest to niezwykle istotne ze względu na fakt, iż powodują one, że włosy stają się jeszcze bardziej suche i zniszczone. Często jednak bywa tak, że całkowita rezygnacja z suszarki nie jest możliwa. Wtedy warto zaopatrzyć się w taką, która posiada zimny nawiew oraz funkcję jonizacji – nie będzie miała ona bowiem, aż tak bardzo negatywnego wpływu na nasze włosy. Ponadto w takim wypadku można również dodatkowo chronić je specjalnie do tego celu przeznaczonymi produktami termoochronnymi.

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny