Kominek na pellet w Twoim domu

Kominek na pellet w Twoim domu


Kominek na pellet jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń o stosunkowo niewielkiej kubaturze, zbudowanych zgodnie z wytycznymi obowiązujących wymagań termoizolacji budynków.

Najnowsze kominki na pellet posiadają szeroką gamę ułatwień dla korzystających z nich użytkowników. Oferują udogodnienia w postaci automatycznej przepustnicy dolotu czy automatycznego czyszczenia paleniska. Ponadto bardzo pomocnym rozwiązaniem jest obecność w tych kominkach systemu podwójnej szyby tzw. twin glass, której obecność ogranicza ilość energii, która jest oddawana przez drzwi kominka.

Kominki na pellet oprócz tego, że bardzo elegancko prezentują się w naszych pomieszczeniach mieszkalnych, posiadają szereg technologicznych rozwiązań, ułatwiających ich konsumpcję jego użytkownikom. W standardowym wyposażeniu kominków na pellet znajdziemy zatem sterownik, możliwość zaprogramowania palenia na cały tydzień dzięki obecności programatora tygodniowego. Ponadto w prostym zestawie znajduje się również zapalarka, zestaw różnego rodzaju czujników chroniących kominek przed uszkodzeniem, termostat pokojowy czy wężownica schładzająca, chroniąca nasze urządzenie przed przegrzaniem. Ponadto coraz częściej zdarza się, że przy zakupie kominku na pellet możemy wybrać sobie wielkość zbiornika – standardowa opcja wynosi 40 kg, ale konsument może sięgnąć po opcję oferującą mu nawet ten o wielkości 400 kg!

Rozwój współczesnej technologii i mobilności nie ominął nawet kominki na pellet. W związku z czym współczesny użytkownik kominka ma możliwość sterowania nim za pomocą internetu! Ta absolutna nowinka techniczna powinna szczególnie ucieszyć wszystkich tych, którzy spędzają większość czasu poza domem. Dzięki możliwości sterowania kominkiem przez internet, będą mogli ustawiać najlepszą i najbardziej ekonomiczną temperaturę w swoich pomieszczeniach nawet tweedy, gdy będą w nich nieobecni. W opcjach dodatkowych klienci mogą również zakupić sobie nadprogramowy czujnik kontroli wody użytkowej czy temperatury pokojowej.

Szacunki mówią,  że dla domu, którego powierzchnia oscyluje w granicy 100 m2 będziemy potrzebować (w polskich warunkach klimatycznych) od 2 do 3 ton pelletu, co przekłada się na koszt ok. 2300 zł za jeden sezon grzewczy. Warto jednak mieć na uwadze, że ilość pelletu którą zużywamy, jest bardzo zależna od jakości ocieplenia naszego budynku – im ono mniej szczelne, tym więcej pelletu będziemy zmuszeni zakupić. Oczywiście, nie możemy zapominać, że choć obecnie klimat wykazuje tendencje do wzrostu temperatury i stosunkowo łagodnych zim, kierunek zmian może się odwrócić, co będzie wiązać się z tym, że będziemy zużywać większe ilości pelletu.

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny