Koniec wakacji – nie udało się zrealizować letnich postanowień?

Koniec wakacji – nie udało się zrealizować letnich postanowień?


Zbliża się koniec wakacji. Czy Tobie też nie udało się zrealizować wakacyjnych planów i postanowień, a wakacyjne plany tworzone były w wielkim chaosie? Nic straconego. Już dziś możesz zacząć to nadrabiać planując przyszłoroczne wakacje. Nie daj się zaskoczyć orientując się w maju, że masz kilka lub nawet kilkanaście kilogramów do zrzucenia, a co do wakacji nadal jest wiele niewiadomych. Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem, a zaoszczędzisz czas, pieniądze i zyskasz satysfakcje.

Po pierwsze, nie ma nic gorszego niż rygorystyczne diety cud, dzięki którym dużo się chudnie, a jeszcze szybciej przybiera na wadze. Warto odchudzać się z głową, tak aby niechciane kilogramy nie wróciły i by cieszyć się nową sylwetką przez kolejne lata. Udaj się do dietetyka, zmień sposób żywienia na stałe, rozpocznij powoli lekką aktywność fizyczną. Robiąc to od października, można z powodzeniem zgubić nadmierne kilogramy do lata, bez negatywnych skutków dla naszego ciała jak rozstępy czy rozciągnięta skóra.

Po drugie, jeśli chodzi o wyjazdy wakacyjne nie zawsze ma się to szczęście żeby trafić na atrakcyjną ofertę last-minute. Większość ludzi planuje swoje wakacje na lipiec i sierpień, w związku z czym w turystycznych miejscach należy się spodziewać tłumów wczasowiczów. Na pewno nie jest to rozwiązanie, które sprzyja wszystkim chcącym wypocząć. Planując swoje wakacje już dziś, np. na kwiecień lub maj, gdzie w krajach egzotycznych temperatury są już jak najbardziej wakacyjne możesz nie tylko dostać dobrą ofertę cenową, ale również korzystać z urlopu w większym spokoju i miejscach nie tak gęsto zaludnionych przez turystów jak ma to miejsce w miesiącach letnich.

planuj wakacje

Po trzecie, letni czas sprzyja porządkom i zmianom dekoracji. Korzystając z ładnej pogody i wolnego czasu, zaplanuj wakacyjny remont z wyprzedzeniem. Dobre ekipy remontowe mają kalendarz wypełniony po brzegi. Zorientuj się kiedy mają wolne terminy, zarezerwuj je i zacznij szukać pomysłów na aranżacje swoich wnętrz. To pomoże Ci przewidzieć jaki budżet musisz zgromadzić do lata i poszukać na czas odpowiednich materiałów.

Po czwarte, zaplanuj swój roczny budżet. Wiedząc na jakie wakacje chciałbyś jechać i czy stać Cię na remont w wakacje, już jesienią ustal miesięczny limit wydatków, który pozwoli Ci na zaoszczędzenie potrzebnej kwoty. Branie kredytów na wakacje nigdy nie jest dobrym pomysłem. Niech Cię nie zmyli nawet fakt, że ‘wszyscy’ tak robią, ponieważ łatwo można wpaść w pułapkę życia ponad stan.

Czyż nie pięknie byłoby jechać na tanie wakacje do egzotycznych miejsc, mając super figurę i tyle pieniędzy, że oszczędzanie nie jest konieczne? Do następnych wakacji jest dużo czasu. Wyciągnij wnioski z dotychczasowych porażek i zacznij rozsądne planowanie już dziś!

1 komentarz

Dodaj własny

+ Nie krępuj się - skomentuj! :-)