Najlepsi polscy projektanci mody. Kolekcje wiosna/lato 2016

Najlepsi polscy projektanci mody. Kolekcje wiosna/lato 2016


Gosia Baczyńska, Marcin Paprocki & Mariusz Brzozowski, Magdalena Butrym– polscy, utalentowani i pełni profesjonalizmu projektanci. Tworzone przez nich ubrania zyskują uznanie nie tylko w Polsce, ale także na rynku ogólnoświatowym.  

Małgorzata Baczyńska, czyli Gosia Baczyńska

Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantek. Sukces osiągnęła dzięki determinacji i wiary w to, że polska moda po czasach PRL-u może nabrać nowych barw. Pasjonuje się tworzeniem ekstrawaganckich sukien dla kobiet z klasą i ciekawą osobowością. W Polsce w 2013 jako jedyna Polska projektantka zawitała na Paryskim Fashion Weeku. W późniejszych latach powtarzała ten sukces kilkakrotnie.  Obecnie jest jedyną polską projektantką wpisaną na stałe w kalendarz Fashion Week Paris.  Jej nowa kolekcja wiosna – lato 2016 tworzona jest w oparciu o geometryczne wzory. Bardzo modernistyczna i odważna, a zarazem pełna klasy i elegancji.  Jak zwykle na najwyższym poziomie.

Kolekcja wiosna/lato 2016

gosia

Marcin Paprocki & Mariusz Brzozowski

Mówi się o nich, że są dla polskiej mody tym, kim Domenico Dolce i Stefano Gabbana dla mody włoskiej. To najbardziej rozpoznawany duete projektantów w Polsce. Ich kreacje są pełne elegancji, klasyki, ale i nowoczesnych trendów. Cenieni są za to, że nie skupiają się wyłącznie na wysokim krawiectwie, ale także liczą się z zwyczajnymi klientami. Stąd np. ich kolekcja t-shirtów z 2012 roku. Ich nowa kolekcja to bogactwo delikatnych i nieco błyszczących kobiecych ubrań. Są luźne i proste, a zarazem pełne romantyzmu i kobiecej elegancji. Premiera kolekcji odbyła się 8 września w Nowym Jorku,w kultowym New Museum w Soho. Polska premiera kolekcji w listopadzie w Warszawie.

Kolekcja wiosna/lato 2015

kinga

Krzysztof Stróżyna
Absolwent prestiżowej Central Saint Martins w Londynie. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów za granicą. Jego kreacje wykorzystywane są do sesji dla takich magazynów jak: „Vogue”,  „Elle” czy „Numero”.  Corocznie prezentuje się podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. Jego kolekcje charakteryzują się niebywale przewrotną zmysłowością i minimalizmem form. Swoje ubrania tworzył dla kobiet niezależnych, manifestujących swoją autonomię i indywidualny styl. W 2015 roku, stworzył nową markę KREIST. Jego nowa kolekcja jest prosta, wygodna i użyteczna, a barwy są delikatne i spokojne. Ten autorski projekt świadczy o nowym etapie w życiu projektanta. Aktualnie jego kolekcje kierowane są do wszystkich kobiet, które lubią oryginalność połączoną z wygodą. Ubrania mają nadawać się do noszenia na co dzień.

kinga (2)

Magda Butrym 

Ubrania, które projektuje uwielbiają takie gwiazdy jak Kim Kardashian, Jourdan Dunn, Chrissy Teigen, czy Karolina Kurkova i Anja Rubik. Pierwszą indywidualną kolekcją, którą przedstawiła była kolekcja jesień/ zima 2014. Z każdym sezonem prezentuje niesamowitą świeżość i oryginalność projektów. Jej ubrania charakteryzuje paryska nonszalancja. Są kobiece, nowoczesne i idealnie łączą subtelność z nutką rockowego, odważnego charakteru. Nowa kolekcja inspirowana jest stylem lat 70. Znajdziemy w niej zwiewne sukienki, damskie garnitury czy wyszywane ręcznie sukienki z poszerzanymi rękawami lub płaszcze z zamszu.

Kolekcja wiosna/lato 2016 

kinga (3)

Polscy projektanci z sezonu na sezon udowodniają, że nie tylko tworzą modę, ale i są modą. Dzięki nim polska moda rozkwita, a świat przekonuje się, że to co polskie też jest dobre.

 

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny