Niebezpieczne zbliżenia

Niebezpieczne zbliżenia


Myślisz, że bezpieczny stosunek polega na zabezpieczaniu się przed ciążą? Oczywiście, że świadome macierzyństwo jest ważne. Wszystkie środki antykoncepcyjne powstały z myślą o tym, żeby zapobiegać ciąży.

Z czasem okazało się niektóre środki antykoncepcyjne zapobiegają również chorobom. Nie tylko tym przenoszonym drogą płciową. Najważniejsza jest tutaj prezerwatywa. To głównie ona przyczyniła się do ograniczenia rozmiaru epidemii AIDS.

Ciało każdego człowieka pełne jest wirusów, bakterii i pasożytów. Są one zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wiele osób myśli, że stosunek oralny jest bezpieczny. Jedyne bezpieczeństwo polega na tym, że nie spotka was nieplanowana ciążą.

Prącie i jama ustna mają specyficzną florę bakteryjną. Być może jesteś nosicielem bakterii i o tym nie wiesz ponieważ masz naturalną odporność. Tymczasem poprzez takie zbliżenia możesz zarazić się bakterią o nazwie gronkowiec leczenie jej bywa uciążliwe.

W tej sytuacji zastanów się czy diagnostyka pasożytów i diagnostyka wirusów nie będzie dobrym rozwiązaniem. Również badania na obecność bakterii będą dobrym pomysłem.

Podpowiedz lekarzowi, że być może powodem dolegliwości jest stosunek. Co za tym idzie może zlecić wymaz z części intymnych.

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny