Przegląd popularnych blogów szafiarskich

Przegląd popularnych blogów szafiarskich


Setki, tysiące, a może setki tysięcy? Ile istnieje blogów w Internecie?

Dla ułatwienia skupmy się tylko na tych polskich. A może to jednak nie jest żadne ułatwienie, bo ich ilość i tak jest ogromna? Faktycznie, jest ich sporo, więc okej- aby jeszcze bardziej uprościć sprawę, przeanalizujmy tylko te o modzie. Blogi kulinarne, lifestylowe i urodowe dziś sobie odpuścimy. I w tym momencie sprawa wcale nie staje się prostsza. W dalszym ciągu mamy do czynienia z ogromem blogów o tematyce modowej. Sądzę, że skrupulatne oszacowanie ich liczby jest niemożliwe. Wybierzmy w takim razie tylko te najpopularniejsze. I tym oto sposobem udało nam się wyróżnić takie Panie:

Jest to jednak bardzo krótka lista, bowiem pretendentek do zaszczytnego grona najpopularniejszych blogerek modowych, czy jak ktoś woli- szafiarek, jest znacznie więcej. Faktem jest jednak, że to właśnie te autorki blogów mogą poszczycić się sławą, karierą i rozpoznawalnością już nie tylko w blogosferze i w Internecie, ale także w mediach. Zapraszane są na pokazy znanych projektantów, ważne wydarzenia modowe na całym świecie oraz do udziału w  kampaniach reklamowych znanych marek i firm.

I tak oto- Charlize Mystery czyli Karolina Gliniecka w zeszłym roku wydała książkę „Nie mam się w co ubrać”. Współpracowała z wieloma polskimi magazynami, brała udział w Nowojorskim Pokazie Mody jako jedna z pierwszych polskich blogerek.

Fashionelka- właściwie Eliza Wydrych- Strzelecka, z prowadzonego na początku studiów bloga stworzyła prężnie rozwijającą się firmę- jak ostatnio przyznała, zatrudnia nawet pracowników do pomocy w prowadzeniu strony. Reklamuje wiele produktów renomowanych i ekskluzywnych marek.

Jemedced czyli Jessica Mercedes Kirschner- brała udział między innymi w kampanii marki Tous, Cubus, Bershka, CCC, Kontigo, bierze regularnie udział w Fashion Week’ach na całym świecie.

Macademian Girl to barwny ptak polskiej blogosfery. Tak naprawdę nazywa się Tamara Gonzales Perea. Od kilku lat jest częstym gościem programów „Pytanie na śniadanie” i „Dzień dobry TVN” gdzie prowadzi kącik modowy, jest także twarzą sieci Columbus Coffee oraz marki CCC.

Maffashion znana także bardzo dobrze pod swoim imieniem i nazwiskiem Julia Kuczyńska. Jej kariera blogowa nabrała rozpędu w 2013 roku, kiedy została ambasadorką marki Gatta. Brała udział w kampanii jogurtów Danone, promowała także firmy takie jak H&M, Adidas, Stradivarius i Topshop. Prowadzi także własną firmę odzieżową, jest zapraszana na pokazy, koncerty i festiwale.

Katarzyna Pytel to inaczej czerwonowłosa Pani Ekscelencja- właścicielka popularnego bloga modowego, promująca między innymi markę Vans, H$M, Nike, River Island, Levis, Top Shop, Cropp oraz wiele innych.

ciuch

Czemu zawdzięczają one sukces? Jak same twierdzą- uporowi, sprytowi, ale także ciężkiej pracy. Godziny spędzone nad wpisami, sesjami zdjęciowymi, a obecnie także, z racji swojej rozpoznawalności- udział w wielu wydarzeniach.

Na pierwszy rzut oka,  każdy z wyżej wymienionych blogów posiada bardzo podobny wygląd- istotny jest jasny, wyrazisty i przejrzysty layout. Nieodłącznym elementem bloga modowego są piękne zdjęcia. Jednak każda z nich ma coś, co wyróżnia ją od całej reszty. To „coś”, które sprawia, że ich z pozoru niewinna pisanina nabrała takiego rozpędu, że można pokusić się o stwierdzenie, że są już celebrytkami.

Możemy im szczerze pozazdrościć i pogratulować. I z zapałem zabrać się za pomysł na samego siebie w Internecie 🙂

 

 

 

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny