Seriale na długie, jesienne wieczory

Seriale na długie, jesienne wieczory


Za oknem szaro i deszczowo, a najlepszym wyborem wydaje nam się wieczór przed telewizorem. Jakość wyświetlanych programów pozostawia wiele do życzenia? Wcale nie musimy bezmyślnie patrzeć w ekran w oczekiwaniu na coś, co nas zaciekawi. Oto seriale, które zdecydowanie umilą nam jesienne wieczory – do znalezienia zarówno w telewizji jak i w internecie.

1. Skazane

Ten od niedawna emitowany serial opowiada historie czterech kobiet, które wbrew temu, co sugeruje tytuł serialu nie zostały skazane na pozbawienie wolności, lecz na odwiedzanie w więzieniu bliskich ich osób, które trafiły za kratki. Żona gangstera odsiadującego 12-letni wyrok – Sylwia, Anna – odwiedzająca syna, który poniekąd z jej winy trafił za kratki, Ola – odwiedzająca męża z małym Szymkiem, któremu nie powiedziała, że miejscem, w którym spotykają się z tatą  jest więzienie oraz Marta – najmniej świadoma, za co jej mąż zostaje aresztowany to główne bohaterki serialu. Zostały one poniekąd skazane na trudne, pełne wyrzeczeń i samotności życie. Nawiązane dzięki cotygodniowym odwiedzinom znajomości, okazują się być niezmiernie pomocne w trudnych chwilach.

2. Przyjaciółki

Ten polski serial doczekał się już prawie 70 -go odcinka. Perypetie Ingi, Patrycji, Zuzy i Anki co tydzień śledzi wiele z nas. Skąd tak duża popularność „Przyjaciółek”? Oprócz gwiazdorskiej obsady, najbardziej przemawia chyba fabuła – cztery przyjaciółki, znające się jeszcze z czasów szkolnych, odnawiają kontakt. Nic bardziej zwyczajnego? Może właśnie to sprawia, że tak przyjemnie ogląda się „Przyjaciółki” i że ich losy tak wciągają. To, co oglądamy na ekranie często jest w dużym stopniu bardzo zbliżone do naszych codziennych problemów i trosk. Zwyczajność i prawdziwość „Przyjaciółek” sprawia, że po zakończeniu oglądania jednego odcinka już czeka się na kolejny.

3. Seks w wielkim mieście

Ten kultowy już serial emitowany przez stację HBO w latach 1998-2004 chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Wiele kobiet wraca do niego co jakiś czas z sentymentem i żałuje, że serial nie jest już kontynuowany oraz, iż trudno znaleźć równie dobry zamiennik. Losy czterech mieszkanek Nowego Jorku śledziły i nadal śledzą fanki filozofii i stylu, który serial wypromował. Serial przedstawia życie czterech wyzwolonych singielek mieszkających w Nowym Jorku, które w poszukiwaniu tego jedynego przeżywają kolejne miłosne uniesienia i zawody. Carrie – pracuje jako felietonistka i jest główną bohaterką serialu. Charlotte, marszand nieprzerwanie szuka prawdziwej miłości, a jej tradycyjne poglądy dotyczące miłości i życia seksualnego diametralnie różnią się od poglądów Samanthy – właścicielki agencji PR. Miranda, która pracuje jako prawniczka, jest najbardziej sarkastyczną bohaterką serialu. Wszystkie przyjaciółki łączy zamiłowanie do bywania w modnych miejscach, noszenia ubrań i butów od drogich projektantów oraz zamiłowanie do seksu. To bardzo odważny serial, ukazujący w bardzo prawdziwy sposób życie nowoczesnych kobiet i ich rozterki.

4. Downtown Abbey

Serial „Downtown Abbey” opowiada o losach brytyjskiej rodziny szlacheckiej żyjącej na początku XX wieku. Serial pokazuje życie i kulisy arystokracji, obowiązujące normy społeczne, z których nie wolno było się wyłamywać. Sztywne zasady zachowań jakich winno się przestrzegać, zmiany obyczajowe oraz wojna to tylko niektóre z motywów, które pojawiły się w pięciu dotychczas wyemitowanych sezonach serialu. Piękna scenografia, kostiumy i brytyjska wymowa przyciągają przed telewizory widzów chcących się przenieść na chwilę w realia tamtych czasów.

1 komentarz

Dodaj własny
  1. 1
    Agentka02

    Sama chciałam się zgłosić do tego programu, ale zabrakło mi odwagi. Dzisiaj rolnik szuka żony to mój numer jeden. Chętnie oglądam go i emocjonuje się tym, co się dzieje na ekranie. Cieszy mnie, jeśli związki bohaterów programu kończą się szczęśliwie. Miłość jednak istnieje i ten program to na każdym kroku udowadnia. Miło się to wszystko ogląda.

+ Nie krępuj się - skomentuj! :-)