Szkolenia pracownicze – czy to konieczność?

Szkolenia pracownicze – czy to konieczność?


Żyjemy w czasach w których konkurencja między przedsiębiorcami jest większa niż w jakimkolwiek innym momencie w historii. Odniesienie finansowego sukcesu nie jest już możliwe wyłącznie wykorzystując dumpingowe ceny, koniecznym staje się znalezienie innych przewag nad konkurentami w branży. Jedną z takich przewag może być zatrudniona kadra pracownicza.

Dzięki wyszkolonym pracownikom możemy stworzyć przewagę w obrębie każdego, nawet najmniejszego aspektu naszej działalności co w konsekwencji może przełożyć się na sukces rynkowy naszej firmy. To właśnie z kadrą pracowniczą klienci załatwiają swoje sprawy w ramach umownie nazwanego pionu „obsługi klienta”, to kadra pracownicza produkuje i dba o jakość świadczonych przez nas usług czy dostarczanych produktów, to ona również przyczynia się do rozwoju firmy poprzez nowe pomysły na usprawnienie pracy.

Niestety zatrudnienie osób o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu nie jest tanie, w takiej sytuacji przychodzą nam z pomocą szkolenia dla pracowników, a następnie badanie efektywności szkoleń. Dzięki zatrudnieniu osób o niższych kwalifikacjach, ale z chęcią do stałego podnoszenia własnych kwalifikacji możemy niejako sami stworzyć sobie doświadczoną kadrę, nie opierając się na pracy headhunterów czy ogromnych płacach.

1 komentarz

Dodaj własny
  1. 1
    Bibla

    Wykupiłem
    ubezpieczenie firmy i wiem, że to była właściwa decyzja. Wiem, że mam ubezpieczone samochody, maszyny, sprzęt elektroniczny. Mam również ubezpieczenie dla pracowników. Skorzystałem z kompleksowego ubezpieczenia, bo wyszło mi to o wiele taniej. Wszystkich zachęcam do wybrana tej samej drogi.

+ Nie krępuj się - skomentuj! :-)