Wiek w związku ma znaczenie

Wiek w związku ma znaczenieChwilowe zauroczenie, niewyczerpujące się tematy, czułe uśmieszki, czyli coś o prawdziwym związku.  Mówi się jednak, że to co dobre kończy się szybko. Jak więc dobrać odpowiedniego partnera życiowego tak, aby mimo upływu czasu wciąż mieć o czym rozmawiać i wzajemnie się rozumieć ? I czy wiek w związku ma znaczenie ?  

avatar_693_page

 

Zauroczenie ma to do siebie, że oddajemy się mu bezwzględnie, całkowicie zapominając o tym, że istnieje coś takiego jak racjonalne myślenie. Motylki w brzuchu, nieustany uśmiech, brak apetytu to symptomy, które niejednokrotnie sprawiają, że nie dostrzegamy wad naszego wybranka. Kiedy jednak mija ten moment i zaczynamy widzieć wszystko w naturalnych barwach, okazuje się, że ideał wcale nie jest taki idealny.

 Starszy facet, czyli jak źle ułożyć sobie życie

Po pewnym czasie mamy trudności z wzajemnym zrozumieniem, coraz częściej się kłócimy i uświadamiamy sobie, że w rzeczywistości nie wiele nas łączy – problem ten najczęściej dotyczy związków bardzo zróżnicowanych wiekowo. Jeśli jest to co najmniej 10 lat to z upływem czasu, różnica ta wychodzi na jaw. Ukochany bowiem z mężczyzny z bogatym i fascynującym doświadczeniem życiowym, może zmienić się w nudziarza, który zawsze wszystko będzie wiedział lepiej. Jego życiowe aspiracje i cele mogą Cię przytłaczać, gdy on będzie chciał się ustatkować i stworzyć rodzinę, ty będziesz potrzebować jeszcze czasu, żeby się wyszaleć i zaskoczyć sobą świat. Ciężko będzie mu zrozumieć twoją potrzebę odrobiny szaleństwa i wolności. Z pewnością wśród jego znajomych nie będziesz czuła się komfortowo, gdyż jak wiadomo każde pokolenie ma swój sposób bycia, wspólne tematy do rozmów, wspólne zainteresowania, których ty możesz nie rozumieć, bądź mogą być dla Ciebie nudne. Działa to też w drugą stronę, twój ukochany może nie chcieć spotykać się z twoimi znajomymi, gdyż uzna ich za dziecinnych. Przykrym faktem, jednak często występującym, jest to, że starszy mężczyzna często traktuję młodszą partnerkę jak narzędzie do spełniania jego seksualnych zachcianek, nie zaś jako osobę, którą powinien doceniać i traktować z szacunkiem. Kobiety godzą się na taki sposób życia, ponieważ mają wrażenie, że z facetem ustabilizowanym finansowo i z dobrą pozycją społeczną będą miały wspaniałe życie. Po latach, takie związki najczęściej okazują się porażką, gdyż albo kobieta nie jest w stanie żyć w ten sposób i czuje się nieszczęśliwa lub mężczyzna odchodzi do młodszej i atrakcyjniejszej.

Młodszy facet , czyli potrzebuję dominacji

Utarło się twierdzenie, że mężczyźni dojrzewają znacznie później.  Mimo to, wiele z nas decyduje się wskoczyć na głęboką wodę i związać z młodszym od siebie partnerem. Dlaczego tak się dzieje ? Często są to kobiety z silnym charakterem, które podświadomie wybierają młodszych mężczyzn, z nadzieją, że będą mogły dominować w związku. Jednak ten wybór w większości okazuje się dużą pomyłką. Młodzi mężczyźni, bardzo dużą wagę przykładają do seksu. Dla kobiet może to być komfortowe, gdy szukają partnera, który zaskoczy je swoją wyobraźnią w sypialni. Jednak na dłuższą metę może okazać się to męczące, gdyż bywa tak, że kobiety mają ochotę wieczorami jeść czekoladę i oglądać nudne romanse, co niekoniecznie bywa zrozumiałe dla facetów. Znacznie trudniej w takim związku o poczucie stabilności i zrozumienie. Trudne do zniesienia staje się także z czasem traktowanie nas jako sprzątaczki, kucharki, itp. opiekunek.   Młodszy chłopak, rzadko kiedy sprawdza się w roli faceta na dłuższy okres czasu. Często nie potrafi zapewnić swojej kobiecie poczucia bezpieczeństwa i łatwiej mu odejść, kiedy pozna młodszą. Nie czuje też potrzeby wiązania się na stałe, bardziej dorosłe kobiety imponują mu, ale tylko do pewnego momentu.  Z wiekiem zaczyna swoją uwagę skupiać na młodszych i lepiej wyglądających kobietach.

Facet w zbliżonym wieku, czyli bądźmy sobie równi

Są to tak zwane związki rówieśnicze ( różnica wieku, ok. 2-5 lata).  Wspólne zainteresowania, mnóstwo tematów, zbliżone oczekiwania i życiowe doświadczenie, to kilka z faktów,  którymi można scharakteryzować tego typu związki.  Dużym plusem są zbliżeni wiekowo znajomi, wśród których będziesz czuć się komfortowo i z którymi zawsze znajdziesz temat do rozmowy. Facetowi z porównywalnym doświadczeniem życiowym  łatwiej też zrozumieć kobietę, która z natury ma tendencję do przeżywania mało ważnych problemów trzy razy bardziej.  Prościej jest, także w takich związkach zaplanować przyszłość. Nie wymaga to poświęcenia aspiracji, wolności któregoś z partnerów, ponieważ zazwyczaj ich oczekiwania są do siebie zbliżone.

f0f848851e8de0a34ae4

 

Wyśrodkujmy, czyli złoty środek na dobrego faceta

Podane powyżej stwierdzenia są jednak jedynie ogólne. Wiek w związku nie jest przecież jedynym czynnikiem, który dzieli i łączy ludzi. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwać obojga osób, a także tego na ile łączy ich uczucie, które jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Każdy związek wymaga poświęceń. I choć w rzeczywistości nie istnieje reguła co do zasady doboru życiowego partnera, warto jednak przemyśleć swoje oczekiwania i wymagania, aby przypadkiem nie wejść w patologiczną relację, np. w związek z starszym facet, który szuka młodszej partnerki, która uzależni się od niego (finansowo) i będzie spełniać każdą jego zachciankę. Zanim zwiążesz się na dłużej, warto zadać sobie kilka prostych pytań :

Czego od niego oczekuję ? Jak wam się rozmawia ? Co w nim cenisz i za co go uwielbiasz ? Czy daje Ci poczucie bezpieczeństwa ? Czy akceptuję Cię taką jaka jesteś ? Czy potrafi podejmować trudne decyzje? Czy widzisz go jako męża i ojca ? Są to ważne pytania, zwłaszcza jeśli faktycznie szukasz kogoś na stałe.

 

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny