Zadbaj o swoje usta

Zadbaj o swoje usta


Usta to prawdziwy atrybut kobiety, są jednak bardzo delikatne. Ponieważ pokrywa je bardzo cienki naskórek łatwo ulegają wysuszeniu, a nawet pękają. W okresie zimowym czynniki atmosferyczne są szczególnie niekorzystne dla naszych ust. Jak zatem właściwie możemy o nie zadbać?

W pielęgnacji ust ważna jest systematyczność, nie jest ona jednak ani bardzo skomplikowana, ani też droga. Wśród najważniejszych jej elementów możemy wyróżnić:

  • Masaż – powinniśmy wykonywać go minimum raz w tygodniu. Do tego celu możemy użyć zwykłej szczoteczki do zębów, ważne jednak by jej włókna były wystarczająco miękkie. Masaż taki wykonujemy ruchami okrężnymi przez ok. minutę. Dzięki niemu pozbędziemy się martwego naskórka, a nasze usta będą lepiej ukrwione.
  • Peeling – do jego wykonania wystarczy to, co mamy w kuchni, a więc cukier (najlepiej drobny) i kilka kropel oliwy z oliwek. Tak zrobiony peeling nakładamy na usta i wmasujemy go kolistymi ruchami przez kilka minut. Najlepiej wykonywać go przynajmniej raz na tydzień. Nasze usta po takim zabiegu staną się zdecydowanie bardziej gładkie. Należy jednak pamiętać, że peelingu nie możemy wykonywać na popękanych ustach gdyż może to dodatkowo je podrażnić.
  • Odżywianie – doskonałym domowym sposobem na odżywienie ust jest miód. Świetnie sprawdzi się on w przypadku gdy są one spierzchnięte.  Miód znany jest bowiem ze swoich właściwości odżywczych, regeneracyjnych jak również zmiękczających. Ponadto łagodzi zaczerwienienia, a ponieważ działa także i antybakteryjnie, hamuje więc stany zapalne. Miód najlepiej nakładać grubą warstwą na usta na noc. Śmiało jednak można korzystać z niego również w ciągu dnia.
  • Nawilżanie – usta najlepiej nawilżymy przy pomocy świeżego ogórka. Wystarczy pokroić go po prostu w plasterki i przyłożyć na około 15 minut. Ten prosty zabieg, szczególnie wykonywanym regularnie, działa na prawdę rewelacyjnie.
  • Ochrona – to niezwykle ważny element właściwej pielęgnacji ust. Musimy zatem pamiętać o stosowaniu specjalnie do tego celu przeznaczonych balsamów. Dzięki temu zapewnimy naszym ustom właściwą barierę ochronną, która będzie zabezpieczać je przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Warto również pamiętać aby chronić je również przed niebezpiecznym promieniowaniem UV.

Wprowadzając te kilka prostych zasad do naszej codziennej pielęgnacji nasze usta zawsze będą wyglądać dobrze. Warto zatem ich przestrzegać i pamiętać o regularności. Dzięki temu nieustannie będziemy się cieszyć zadbanymi i pięknymi ustami.

 

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny