Zgłoszenie wniosku o upadłość konsumencką

Zgłoszenie wniosku o upadłość konsumencką


Jeśli jesteśmy zdecydowani na ogłoszenie upadłości konsumenckiej to trzeba będzie złożyć stosowany wniosek do sadu rejonowego. Wniosek można złożyć raz na dziesięć lat, a zatem jeśli między czasie było przeciwko nam wszczynane jakieś postępowanie komornicze, majątek był licytowany to nie można liczyć na to, że sąd nam pomoże i upadłość konsumencka będzie przez nas ogłoszona.  Trzeba tylko wiedzieć gdzie i kto konkretnie ma złożyć taki wniosek, a wtedy wszystko przebiegnie dokładnie tak jak trzeba.

Składanie wniosku o upadłość konsumencką w sądzie

Kto składa wniosek? Składa ta osoba, która jest dłużnikiem. W przypadku osób fizycznych trzeba samodzielnie złożyć taki wniosek, a wtedy ruszy cała machina i będzie można czekać na końcowe postanowienie sądu. Bardzo ważne jest to żeby zrobić listę wierzycieli, którzy będą otrzymywali pieniądze od nas. Wszystko, co posiadamy idzie na licytacje, skoro ma to być bankructwo to trzeba się nieruchomości i ruchomości pozbyć. Wszystko, co jest cokolwiek warte i warto to sprzedać pójdzie na licytacje. Później zebrany w ten sposób majątek jest dzielony przez wierzycieli, dlatego trzeba będzie taką listę zrobić wraz z kwotami wszystkich zadłużeń wobec nich.

Po więcej informacji sięgnij na https://www.skutecznysprzeciw.pl/blog/upadlosc-konsumencka-warunki-przebieg-planowane-zmiany

+ Nikt jeszcze nie skomentował - może Ty zaczniesz?

Dodaj własny